Kryesore

Sherri për Teatrin/ Opozita thërret: Turp!Mazhoranca voton sërish shembjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:07 - 18/09/18 |
b.f

Po shoqërohet me tone të larta mbedhja e komisionit të veprimtarisë prodhuese për ligjin e teatrit. Mazhoranca votoi dekretin e Presidentit që rrëzonte ligjin, por sakaq propozoi amendamentet e reja.

Opozita është kundër. Kur votohet dekreti i Metës, ligji është i rrëzuar. Çfarë janë këto amendamente që bëni për një ligj që nuk ekziston. Sa u ka blerë Fusha?, tha ndër të tjera Enlekejd Alibeaj.

Disa deputetë të opozitës qendrojnë në këmbë dhe tharrasin: Turp! Turp!

Me gjithë rrëmujën e kakofoninë, mazhoranca i votoi ndryshimet ligjore që pritet të kalojnë sërish në seancë plenare.

Pas