Aktualitet

Sherri mes mësueseve, shkarkohet drejtoresha e “Çajupi”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:13 - 18/10/21 |
Opi Nion

Drejtoria Arsimore Tiranë ka shkarkuar nga detyra drejtoreshën e gjimnazit “Çajupi”, Vojsava Kumbulla, pas sherrit mes dy mësuesve disa ditë më parë.

Në konfliktin mes dy arsimtareve të gjimnazit u përfshinë dhe të afërmit e tyre, duke bërë që sherri të degradonte deri në përdorimin e armës.

Dy mësueset të pezulluara, po hetohen në gjendje të lirë, teksa për ngjarjen është arrestuar një person

“Pse më bëni shenja pas krahëve të mi”, ishte motivi i sherrit banal mes mësueseve të shkollës “Andon Zako Çajupi” asaj të Letërsisë Elida Qenami 46 vjeç dhe të Historisë Domenika Toptani 53 vjeç.

Në dëshminë e saj mësuesja Elida Qenami deklaronte se gjithçka nisi një javë para sherrit në ambientet e shkollës kur e ka ndaluar Domenika, e cila i ka kërkuar llogari se “përse e shajnë pas krahëve”./ Opinion.al

Pas