Kronikë

Sherr në Pogradec, qëllohet me thikë 16-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:51 - 16/09/20 |
Opi Nion

Një 16-vjeçar ka mbetur i plagosur gjatë një konflikti në Pogradec. Mësohet se i riu është konfliktuar me një tjetër bashkëmoshatar i cili  e ka qëlluar atë më thikë.

Ngjarja ka ndodhur në rreth orës 15:25, në lagjen nr. 1, ku 16-vjeçari L. S. qëlloi me thikë R. T., i cili po merr mjekim në spitalin e Pogradecit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë, policia ka arrestuar autorin dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të plagosjes. / Opinion.al

Pas