Kronikë

Sherr mes adoleshentëve në Durrës, plagoset me thikë një 15-vjeçar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:20 - 04/05/22 |
Opi Nion

Një sherr midis dy adoleshentëve është regjistruar në Durrës, ku një 15-vjeçar ka mbetur i plagosur.

Mësohet se 15-vjeçari me iniciale A.Ç ka plagosur me thikë në këmbë bashkëmoshatarin e tij. I plagosuri ndodhet nën kujdesin e mjekëve, ndërsa policia shoqëroi autorin e dyshuar.

“Rreth orës 08:15, në lagjen nr.15 Durrës, shtetasi A. Ç., 15 vjeç, gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me thikë në këmbë një bashkëmoshatar të tij, i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Falë ndërhyrjes së menjëhershme të shërbimeve Policisë u bë e mundur kapja dhe shoqërimi në ambientet e Policisë, e autorit të dyshuar, shtetasit A. Ç.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia.

Pas