Kronikë

Sherr me thika në Sarandë, një person përfundon në spitalBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:46 - 21/05/22 |
Opi Nion

Një person është plagosur me thikë në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur pas një konflikti në lagjen Nr.1 të qytetit.

Uniformat blu bëjnë me dije se i plagosur ka mbetur qytetari me iniciale D.R., i cili është dërguar në spital për kujdes mjekësor dhe ndodhet jashtë rrezikut.

Policia e ka identifikuar autorin e dyshuar. Ai është me iniciale D.G. dhe është shpallur në kërkim.

Më datë 21.05.022, në lagjen nr.1, Sarandë gjatë një konflikti për motive të dobta shtetasi  D. G., ka goditur me mjet prerës shtetasin D. R., i cili ka marrë mjekim në spitalin e Sarandës, jashtë rrezikut për jetën.

Po punohet për kapjen e shtetasit D. G.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të ngjarjes”,-njofton policia./Opinion.al

Pas