Aktualitet

Sherr me shkopinj dhe rezistencë ndaj policisë, 5 shqiptarë në pranga


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:40 - 19/09/18 |
el ida

5 shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italianë, pasi akuzohen për dhunë dhe rezistencë ndaj autoriteteve.

Mediat italiane bëjnë me dije se mbrëmjen e kaluar në sheshin ‘Piazzano di Atessa’ në Lanciano dy grupe të rinjsh po përlesheshin me njëri-tjetrin me shkopinj bejsbolli. Ndonëse policia ndërhyri për të shuar sherrin, shqiptarët bënë rezistencë.

Aktualisht shqiptarët janë në paraburgim, ndërsa po hetohet për zbardhjen e rrethanave të sherri

Pas