Aktualitet

Shërohen edhe 2 infermierë të prekur nga koronavirusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:13 - 03/04/20 |
el ida

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, konfirmoi se janë shëruar edhe 2 infermierë të prekur nga COVID-19.

Manastirliu e ka ndarë lajmin e mirë, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ku shkruan se deri tani, në total janë shëruar 15 personel mjekësor, të cilët ishin prekur me koronavirus

Ndërkohë, në 24 orët e fundit janë konfirmuar 27 raste të reja me COVID-19, duke e çuar numrin total të të prekurve në 304 ./Opinion.al

Pas