Kronikë

Shënohet viktima e 45-të nga Covid-19 në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:35 - 22/06/20 |
Al Do

Rreth dy javë pas shtrimit në spital, pas 10 ditësh në terapi intensive, i intubuar, një 62 vjeçar nga Tirana ka humbur jetën nga COVID19.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se megjithë përpjekjet e mjekëve, terapisë medikamentoze intensive, pavarësisht se nuk vuante nga sëmundje bashkëshoqëruese 62-vjeçari nuk ja doli të mbijetonte.

Nga fillimi i epidemisë, 45 qytetarë e kanë humbur betejën me COVID19.

Aktualisht janë të shtruar mbi 80 pacientë në shërbimin infektiv dhe janë mbi 790 raste aktive me COVID19 në vend.

COVID-19 – Statistika (22 Qershor 2020)

Testime totale                         23692

Raste pozitive                          1995

Raste të shëruara                      1159

Raste Aktive                             792

Humbje jete                              45 /Opinion.al

Pas