Aktualitet

Shënohet dëbora e parë e këtij dimri në vendBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:06 - 20/11/22 |
Opi Nion

Ndërsa reshje të dendura shiu kanë prekur sot të gjithë territorin e vendit, njëkohësisht janë shënuar edhe reshjet e para të dëborës për këtë  dimër. Është pikërisht zona e Qafë Thores ku ka rënë edhe bora e parë, ndërsa Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi se atje temperatura shënon 4 gradë Celsius.

“Këtë vit dëbora e parë filloi në Qafë Thore ku temperatura shënon 4 °C. Qarkullimi kryhet pa probleme mjetet dhe punëtorët janë në terren, në gadishmëri për çdo situatë”, shkruhet në një postim të ARRSH në Facebook./Opinion.al

Pas