Life Style

Shenjat Horoskopit që do t’ju vështirësojnë jetën nëse keni një lidhje me ta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:12 - 23/05/22 |
Opi Nion

Luani

Luanët krenarë dhe madhështor të zodiakut janë shumë kokëfortë dhe mund të bëhen shumë autoritarë në një marrëdhënie, gjë që nuk është shumë e mirë! Ata besojnë se dinë gjithçka dhe se kanë gjithmonë të drejtë. Ata mendojnë se e dinë se çfarë është më e mira për tjetrin dhe përpiqen të bëjnë gjithçka apo edhe ta detyrojnë tjetrin të sillet ashtu siç duan. Kjo mund të bëjë presion të jashtëzakonshëm mbi partnerin e tyre dhe ta “mbytë”! Pra, ndërsa ata janë shumë bujarë me të tjerët, sa më sipër shpeshherë i bëjnë ata intolerantë dhe toksikë, kjo sigurisht që nuk bën asgjë të mirë në një marrëdhënie!

Akrepi

Akrepi kur flasim për shtypje dhe posesivitet merr drejtimin! Ai do t’ju tregojë gjithçka, çfarë të vishni, me kë të flisni, me kë të rrini, çfarë vendimesh të merrni për jetën tuaj etj. Ai ka një mendim për gjithçka dhe jo vetëm që dëshiron ta imponojë edhe nëse guxoni, për të shkuar tek ai kundër pastaj përgatituni për luftë. Edhe e gjithë kjo nuk mjafton dhe ai është xheloz i pashërueshëm deri në atë pikë sa vështirë se mund t’ia dalësh mbanë nëse dyshon se ia ke bërë. Kur është në një lidhje, Akrepi kërkon përkushtim absolut nga partneri i tij dhe kërkon që t’i tregoni vazhdimisht dashurinë tuaj për të, qoftë edhe në mënyrë të tepruar, si për shembull të mos shoqëroheni me të tjerët ose të dilni vetëm për argëtim. Ndërsa Akrepi është i ndjeshëm, nëse ndjen se është i kërcënuar, kthehet në një bishë që vështirë të qetësohet!

Pas