Life Style

Shenja e Horoskopit që nuk thonë kurrë drejtpërdrejt atë që mendojnë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:42 - 18/10/21 |
Opi Nion

Peshqit (20 shkurt – 20 mars)

Peshqit është një nga shenjat më të ndjeshme të Horoskopit. Ai ka një intuitë shumë të fortë, të cilës duhet t’i besojë më shpesh. Sidoqoftë, kjo karakteristikë e tyre shpesh përkthehet në praktikë për veten e tyre si një humor ëndërrimtar, ndërsa për ata përreth tyre si misticizëm. Në të njëjtën kohë, ata kanë frikë të tregojnë ndjenjat e tyre të vërteta, sepse nuk i durojnë kritikat.

Akrepi (23 tetor – 22 nëntor)

Ata e konsiderojnë atë një libër të hapur, pjesa tjetër nuk janë në gjendje t’i “lexojnë” ata. Në fakt, ata zakonisht pranojnë paraprakisht dhe me qëllime manipuluese se janë njerëz të mbyllur dhe për këtë arsye duhet mund t’i kuptosh intrigat e tyre.

Virgjëresha (24 gusht – 22 shtator)

Ndërgjegjja e tyre është më e pastër se rrobat e sapolara, kështu që përfshirja e tyre në këtë listë nuk ka të bëjë me mungesën e ndershmërisë. Natyra e tyre është thjesht e tillë që nuk i lejon ata të afrohen me askënd dhe kjo është arsyeja pse ata zakonisht veprojnë me ndrojtje dhe nuk lejojnë që mendimet e tyre të vërteta të eksternalizohen. Ata ndihen të sigurt në këtë mënyrë, që askush nuk do të jetë në gjendje t’i dëmtojë ata.

Pas