Aktualitet

Shehaj:Kam bërë maksimumin që PD të fitonte më 25 prill,s’po i dal kundër!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:40 - 27/05/21 |
Opi Nion

Teksa ka nisur fushata e kandidatëve për kryetarë të Partisë Demokratike, kandidati për Agron Shehaj nga Shkodra ka deklaruar se ka punuar fort që Partia Demokratike të fitonte më 25 prill, por nuk ia doli.

Ndonëse thotë se ka patur parregullsi, ai thekson se kjo garë e forcon Partinë Demokratike duke nënvizuar se mendimi ndryshe e forcon PD.

“Kam bërë maksimumin që të fitonim zgjedhjet në 25 prill. Ne sjemi në pushtet, nuk arritëm të shkonim në pushtet. Ka patur parregullsi, por ky është fakt. Gara e forcon PD, konkurenca e forcon, mendimi ndryshe e forcon, nuk po dal kundër PD, unë po kandidoj ti shërbej PD. Deri dje e kam shërbyer si deputet i PD, si kryetar. Unë kam punuar për PD besoj në PD dhe do vazhdoj të jem në PD. Asgjë s’është personale, jam vetëm në borxh ndaj PD për atë që ka bërë për Shqipërinë në këto 30 vjet dhe për atë që bëri për mua që më afroi, unë kam qenë mirënjohës që PD më ka hapur dyert e saj. Kandidatura ime për ti shërbyer PD”, tha Shehaj./Opinion.al

Pas