-U tha në Opinion

Shehaj: Deputetët dhe kryetarët e degëve nuk kanë qenë me mua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:25 - 14/06/21 |
el ida

“Gjithë deputetët, gjithë kryetarët e degëve nuk kanë qenë me mua”, kështu u shpreh Agron Shehaj në emisionin “Opinion”.

Kandidat në zgjedhjet për kreun e PD, Agron Shehaj u pyet edhe lidhur me qëndrimin e Bashës që i ftoi të tre konkurentët të punojnë së bashku.

Shehaj: Ne bashkë kemi qenë në PD, nuk jemi ndarë ndonjëherë…Kjo ishte garë brenda PD.

Fevziu: Në traditën shqiptare ata që sfidojnë kryetarin, marxhinalizohen. Kam parasysh rastin e Ramës në 2003 kur konkuroi për garë me Fatos Nanon. Tha: M’u mbyllën dyert, nuk bëra fushatë dhe me përjashtim të Ruçit pjesa më e madhe e partisë m’u larguan. Ndodhi kjo?

Shehaj: Absolutisht, gjithë deputetët, gjithë kryetarët e degëve nuk kanë qenë me mua./Opinion.al

Pas