-U tha në Opinion

Shehaj: Basha vazhdon të jetë kryetar, 15% nuk reflekton mbështetjen time


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:14 - 14/06/21 |
el ida

I dyti në garën për kryetar të PD-së, Agron Shehaj tha në emisionin “Opinion” se 15% i votave nuk reflekton mbështetjen që ai ka brenda partisë.

Shehaj foli për parregullsi në procesin e votimit, ndërsa pohoi se vëzhguesit e tij nuk mundën të verifikonin votuesit.

“Rezultati është i qartë, Basha vazhdon të jetë kryetari i PD. Sigurisht 15% nuk reflekton mbështetjen që unë kam në anëtarësinë e PD-së. Ka patur paregullsi, sidomos ato që kanë ndodhur gjatë ditës sëvotimit kanë qenë të lidhura me faktin që me dhjetëra- mijëra demokratë nuk kanë mundur të votojnë dhe vëzhguesit e mi nuk kanë patur mundësi të verifikojnë se kush ka votuar”, tha Shehaj./Opinion.al

Pas