Aktualitet

Shegë për zemrën dhe stomakun 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:35 - 22/11/15 |
b.f

Eshtë konsideruar gjithmonë një frut i çmuar dhe shkenca e vërteton sërish.

Një gotë lëng shege në ditë do të ndihmojë në mënyrë të dukshme punën e zemrës suaj dhe parandalon formimin e pllakëzave në enët e gjakut, duke ulur kështu rrezikun për t’u prekur nga arteriosklerozat.

Shega është një antioksidant i shkëlqyer dhe studiuesit kanë vënë re që 30 minuta pas marrjes se lëngut te shegës aktiviteti ynë rritet me 32 për qind.

Lëngu i shegës shuan etjen, nxit oreksin dhe përmirëson tretjen e ushqimeve. Ai përdoret me sukses në sëmundjet e stomakut dhe te zorrëve, është freskues dhe mënjanon helmet e organizmit. Lëngu i shegës jep rezultate në luftimin e paraziteve që zhvillohen në zorrë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas