Aktualitet

Shefi i Komisariatit dhunon gazetarët e ABC NEWS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:39 - 10/11/15 |
b.f

TIRANE- Gazetarët e ABC NEWS janë dhunuar nga shefi i Komisariatit nr.4 Fatmir Lleshi. Ky është një rast i përsëritur nga ana e kryepolicit që mbulon zonën e Kinostudios. ABC NEWS ka bërë kallëzim penal për shefin e komisariatit nr. 4 dhe disponon edhe pamjet filmike që vertetojnë dhunën ndaj grupit të xhirimit të televizionit informativ.

Shefi i komisariatit nr 4, Fatmir Lleshi ka shoqëruar forcërisht grupin e xhirimit të Abc News në momentet e kryerjes së detyrës së tyre për përgatitjen e një kronike.

ABC NEWS e konsideron dhunën ndaj gazetareve te papranueshme ndaj kerkon qe prokuroria të nisë menjëherë hetimet. Për ngjarjen ka reaguar edhe Shoqata e Gazetarëve të Mediave Elektronike.

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

Pas