Aktualitet

SHBA: Ndihmë për çdo gjë që do na kërkoni


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:37 - 28/11/19 |
Geljano Fataj

Ambasada e SHBA reagoi pas situatës së rëndë që ka prekur vendin duke shprehur keqardhjen më të thellë për shkatërrimin dhe jetët e humbura nga tërmeti i 26 nëntorit.

SHBA tha se qëndron në krah të Shqipërisë në këtë moment të vështirë duke garantuar mbështetje edhe ne aspektin humanitar.

Ambasada amerikane shpreh gatishmëri për ta ndihmuar vendin tonë me cdo kërkesë që do ti paraqitet.

“Në këtë përkujtim solemn të Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë, Ambasada e Shteteve të Bashkuara shpreh keqardhjen më të thellë për shkatërrimin dhe jetët e humbura nga tërmeti i 26 nëntorit. Shtetet e Bashkuara qëndrojnë me vendosmëri në krah të vendit tonë mik dhe aleat, Shqipërisë. Ne do të vijojmë të mbështesim përpjekjet e vazhdueshme të ndihmës humanitare dhe jemi të gatshëm të ndihmojmë në çdo hapësirë tjetër në nevojë.”Opinion.al

Pas