Te Fundit

SHBA: Aferën e CEZ zgjidheni vet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:40 - 25/09/15 |
b.f

 

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i janë përgjigjur negativisht kërkesës së bërë nga ish-kryeministri Berisha dhe kryeparlamentari Meta për përfshirjen e tyre në zbardhjen e skandalit të milionave eurove të grabitura nga marrëveshja midis CEZ shperndarje dhe kompanisë DIA, ku flitet se të implikuar janë edhe politikanë të rangut të lartë në Shqipëri. Në një deklarate për shtyp ambasada amerikane në Tiranë është shprehur se kjo çështje është punë e brendshme e Shqipërisë dhe duhet të zgjidhet nga organet kompetente ligjzbatuese në vend si policia dhe prokuroria

 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas