Kryesore

Shahini: Jo vetëm mësim online, por dhe shërbim psiko-social për nxënësit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:38 - 29/03/20 |
Opi Nion

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini është shprehur se në javën e katërt të mësimit nga shtëpia, nxënësit do të kenë në dispozicion dhe shërbimin psiko-social shkollor.

Përmes një mpesazhi në rrjetet sociale, ministrja thotë se nxënësit kanë nevojë për mbështetje shtesë, në një kohë kur vendi është prekur nga pandemia e koronavirusit.

Postimi i Shahinit

Nxënësit që kanë nevojë për mbështetje shtesë në këtë situatë të pazakontë, do të kenë qasje në SHËRBIMIN PSIKO-SOCIAL SHKOLLOR. Kontaktoni psikologun apo punonjësin social në linqet më poshtë:

Durrës: http://durres.arsimiparauniversitar.gov.al/kendi-i-psikolo…/

Lezhë: http://lezhe.arsimiparauniversitar.gov.al/kendi-i-psikolog…/

Fier: http://fier.arsimiparauniversitar.gov.al/kendi-i-psikologut/

Korçë: http://korce.arsimiparauniversitar.gov.al/kendi-i-psikolog…/

#mësojmëngashtëpia🏡/ Opinion.al

SHËRBIMI PSIKO-SOCIAL SHKOLLOR

Nxënësit që kanë nevojë për mbështetje shtesë në këtë situatë të pazakontë, do të kenë qasje në SHËRBIMIN PSIKO-SOCIAL SHKOLLOR. Kontaktoni psikologun apo punonjësin social në linqet më poshtë:Durrës: http://durres.arsimiparauniversitar.gov.al/kendi-i-psikologut/Lezhë: http://lezhe.arsimiparauniversitar.gov.al/kendi-i-psikologut/Fier: http://fier.arsimiparauniversitar.gov.al/kendi-i-psikologut/Korçë: http://korce.arsimiparauniversitar.gov.al/kendi-i-psikologut/#mësojmëngashtëpia🏡

Publiée par Besa Shahini sur Dimanche 29 mars 2020

Pas