Aktualitet

Sërish tërmet në Dibër, sa ishte magnituda


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:41 - 30/10/21 |
Opi Nion

Lëkundje tërmeti janë ndjerë sërish sot në zonën e Dibrës.

Sipas qendrës europiane të tërmeteve lëkundjet kanë qenë në magnitudën 3.1 të shkallës rihter, dhe thellësia 8 kilometra.

Ndërkohë ditën e djeshme në Dibër u regjistruan disa lëkundje, ku më e forta ishte 4.5 ballë./Opinion.al

Pas