Kryesore

Sërish lëkundje tërmeti në vend


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:45 - 24/09/20 |
el ida

Një tjetër tërmet ka goditur vendin rreth orës 17:34 të pasdites së sotme.

Sikurse raportohet nga EMSC, lëkundja ishte  3.5 Rihter, me thellësi 10 km dhe epiqendër 8 km nga qyteti i Lushnjes.

Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Edhe mëngjesin e sotëm janë regjistruar disa lëkundje tërmeti. Konkretisht ato u ndjenë rreth orës 01:20 të ditës së sotme, rreth 29 kilometra në afërsi të Elbasanit, dhe 6 kilometra nga Cerriku.

Pas