Bota

Sërish lëkundje tërmeti në Turqi, epiqendra


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:53 - 27/12/20 |
Semiljana Azizi

Turqia është lëkundur sërish mbrëmjen e sotme nga një tjetër tërmet me të njëjtën epiqendër, provincën Elazığ.

Mësohet se tërmeti me magnitudë 3.7 ballë u regjistrua në 23:08 me orën lokale turke. Kujtojmë që mëngjesin e sotmën është regjistruar një tjetër goditje e fortë rreth 5.3 ballë në Elazıg.

Lëkundjet kanë shkaktuar frikë dhe panik te qytetarët, teksa janë shënuar edhe dëme materiale tek objektet. Mediat turke nuk kanë raportuar për asnjë person të lënduar./ Opinion.al

Pas