Aktualitet

Sërish lëkundje tërmeti në Dibër, sa ishte magnituda


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:43 - 29/10/21 |
Opi Nion

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar para pak minutash në Verilindje të Shqipërisë.

Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në zonën e Dibrës pak kilometra nga Bulqiza.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.8 të shkallës Rihter dhe është ndjerë rreth orës 12:23.

Pas