Aktualitet

Sërish fluks i lartë emigrantësh në doganën e KapshticësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:01 - 15/08/22 |
Opi Nion

Numri i emigrantëve që hyjnë në Shqipëri nga Greqia përmes Pikës Doganore të Kapshiticës vijon të mbetet i lartë.

Sipas Klan News , gjatë 24 orëve të fundit kanë hyrë nga kjo doganë 6630 shtetas dhe kanë dalë 4444 persona.

Ndërkohë, aktualisht  pala shqiptare është duke punuar me 5 sportele në hyrje dhe 2 në dalje, duke bërë të mundur kalimin pa vonesë të udhëtarëve. Ndërsa policia kufitare greke po punon me dy sportele./Opinion.al

Pas