Rajoni

Serbia fton qytetarët nga Kosova të aplikojnë për vaksinim kundër COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:10 - 28/02/21 |
Doriana Çepunaj

Qytetarët e Kosovës janë ftuar që të aplikojnë në Serbi për tu vaksinuar kundër COVID-19.

Përmes një njoftimi për media, zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë ka thënë se aplikimi duhet të bëhet në institucionet shëndetësore në vendet ku ata jetojnë.

Sipas kësaj zyre, vaksinimi për qytetarët nga Kosova do të bëhet në tre qytete të Serbisë. Ata nga komunat e Veriut në Rashkë, ndërsa qytetarët nga pjesët tjera në Kurshumli dhe Bujanoc./Opinion.al

Pas