Kronikë

Sekuestrohet drogë në Lezhë, arrestohen tre persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:15 - 29/01/22 |
Opi Nion

Dy persona janë arrestuar nga policia në kuadër të një operacioni anti-drogë.

Gjatë operacionit të koduar “Munella” të në fshatin Domgjon të Fanit të Mirditës janë sekuestruar gjithashtu dhe në cilësinë e provës materiale 31 kilogramë e 600 gramë lëndë narkotike e dyshuar cannabis sativa.

Në pranga kanë rënë Viktor Lleshi 49 vjeç, lindur në Domgjon, Mirditë, banues në Zejmen, Lezhë dhe Paulin Nikolla  43 vjeç, lindur në fshatin Xhuxhë, Mirditë, banues në Tale, Lezhë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve,  kryer në bashkëpunim.

Në kuadër të operacionit  policor të koduar “Kaçinari ” , në fshatin Arrëz, Kaçinar , shërbimet e Policisë kanë ushtruar kontroll në banesën e shtetasit B.Ç. dhe kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 18 kilogramë lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Lezhë, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit: B.Ç.,36 vjeç, banues në fshatin Arrëz,Mirditë, për vepren penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve “, si dhe proceduan penalisht në gjendje të lirë për shkak të problemeve shëndetësore, babain e tij shtetasin P.Ç.

Pas