Kronikë

Sekuestrohen përsëri mijëra paund në Rinas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:48 - 05/08/20 |
Opi Nion

Policisë Kufitare ka sekuestruar përsëri mijëra paund të pa deklaruara në Rinas.

Mësohet se autoritetet kanë sekuestruar 22.000 Paundë Cash, të cilat ndodheshin në një valixhe dhe në trupin e një personi të identifikuar me inicialet D.T.

Ai do të udhëtonte me linjës ajrore Wizz Air me intenerar Luton – Rinas. Është i njëjti itinerar i ndjekur nga një tjetër person i arrestuar ditën e djeshme, të cilit iu sekuestruan 40 mijë Paundë.

LEXO EDHE: Sekuestrohen 42 mijë paund të padeklaruara në Rinas

Tashmë mbi të ndaluarit rëndon akuza  “Mosdeklarimi i të hollave në kufi dhe sendeve me vlerë”./ Opinion.al

Pas