Kryesore

Sekuestrohen mbi 2 milion euro pasuri të bashkëshortes së Admir MuratajtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:38 - 12/12/22 |
Opi Nion

Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare në Tiranë ka sekuestruar pasuri të paluajtshme me vlerë rreth 2 milionë euro, të cilat dyshohet se e kanë burimin nga veprimtaritë kriminale.

Pasuri i përketë bashkëshortes së Admir Muratajt, i cili mbeti i vrarë gjatë grabitjes së parave në Rinas në vitin 2019.

Autoritetet bëjnë me dije se është bërë sekuestrimi i u bë sekuestrimi i një apartamenti dhe 2 garazhe, në rrugën “Mihal Grameno”, Tiranë, 1 apartament në Sarandë dhe një sipërfaqe toke (pemëtore), në Mjull Bathore.

Nga veprimet hetimore dyshohet se pasuritë e sekuestruara e kanë burimin nga veprimtaritë kriminale të kryera nga bashkëshorti i shtetases Admir Muratajt.

Nën drejtimin e Prokurorisë po vijon puna për të zbuluar pasuri të tjera që kjo shtetase ose familjarët e saj mund t’i kenë regjistruar në emër të personave të tjerë.

Pas