Aktualitet

Sekuestro e pronave të ish-kryeprokurorit, Kim: SPAK po jep rezultate


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:33 - 03/12/20 |
el ida

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim përmes një publikimi në rrjetin social tuiter ka shprehur mbështetje për veprimtarinë e SPAK.

Duke pohuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë të mbështesin reformën në drejtësi, Kim thotë se SPAK po jep rezultate.

“SPAK po jep rezultate, duke përdorur Ligjin Anti-Mafia luftuar korrupsionin. SH.B.A. vazhdon të mbështesë fuqimisht zbatimin e Reformës në Drejtësi, siç kërkohet nga populli shqiptar dhe në përputhje me statusin e Shqipërisë si Aleate e NATO-s dhe aspirante e BE-së”, shkruan Yuri Kim.

Kjo deklaratë e Ambasadores Amerikane vjen vetëm pak minuta pasi SPAK publikoi zyrtarizimin e sekuestrove të pronave për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla./Opinion.al

 

 

 

 

 

Pas