Bota

Scholz telefonatë me Putin: Shqetësim lëvizja e trupave ruse në kufi me Ukrainën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:32 - 21/12/21 |
el ida

Kancelari i ri gjerman Olaf Scholz ka shprehur “shqetësim” për lëvizjen e trupave ruse në kufirin me Ukrainën. Kjo është ajo që doli gjatë bisedës së tij të parë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin. Kancelari, në veçanti, foli për “nevojën urgjente për de-përshkallëzimin”, duke përsëritur habinë dhe shqetësimin e tij për rritjen e pranisë ushtarake të Moskës. Kështu bëhet e ditur nga një njoftim për shtyp nga kancelaria gjermane./Opinion.al

Pas