Bota

S’besonte te COVID, ndërron jetë nga virusi prezantuesi amerikan i radios


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:32 - 22/08/21 |
Opi Nion

Gazetari i një radio në SHBA, që sistematikisht kishte kritikuar mbajtjen e maskave në publik dhe pandeminë COVID-19 ka ndërruar jetë nga virusi. Phil Valentine, nuk ka mundur të fitojë betejën me COVID-19, nga e cila vuajti prej disa javë.

“Ne jemi të trishtuar të raportojmë se mikpritësi dhe shoku ynë Phil Valentine ka vdekur. Ju lusim të mbani familjen e Phil Valentine në mendimet dhe lutjet tuaja” shkruajti stacioni në Twitter.

Ndërkohë mësohet se 61-vjeçari njoftoi në korrik se u infektua me COVID-19 nëpërmjet një postimi në Facebook.
Duke folur për përvojën e tij me koronavirusin, ai përshkroi kollitjen, mbingarkesën dhe lodhjen për të cilat tha se dhembin shumë.

Valentine këshilloi dëgjuesit të vaksinoheshin./Opinion.al

Pas