Kryesore

Saraçi-Bashës:S’ke faj që humba në Rrogozhinë, përgjegjës edhe deputetët që ishin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:49 - 08/03/22 |
Opi Nion

Kandidati i Partisë Demokratike për kryetar në bashkinë e Rrogozhinës, Ferdinand Saraçi ka folur në mbledhjen e Kolegjit të Kryetarëve, ku mësohet se i është drejtuar Bashës duke i thënë se: Ti nuk ke faj se unë humba.

Kishim përballë edhe qeverinë edhe Foltoren. PS e Foltorja patën të deleguar që ndanin para. Ju më dërguat disa deputetë, por vetëm Dash Sula ka qenë në krah. Pati shitblerje të votës. Kanë para e pushtet. Foltorja e dinte se nuk kishte shanse por vazhdoi me shantazhe e blerje votash.

Nuk ke faj ti që humba Rrogozhinën, mbaj përgjegjësi vetë dhe duhet të jetë përgjegjësi edhe e deputetëve që ishin. Kërkojë llogari deputetëve. Nuk vihet në fushatë për foto”,-tha Saraçi.

Pas