Aktualitet

Samiti i radhës BE-Ballkani Perëndimor do të mbahet në Tiranë më 6 dhjetorBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:09 - 23/10/22 |
Opi Nion

Samiti i radhës i Bashkimit Europian për Ballkanin Perëndimor do të mbahet më 6 dhjetor në Tiranë. Lajmi është bëri i ditur nga presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel përmes një postimi në “Twitter”.

Në postimin e tij, Michel shkruan se BE dhe Ballkani Perëndimor kanë nevojë për njëri-tjetrin.

“ Samitin e ardhshëm të BE-së-Ballkani Perëndimor në rajon, do ta mbajmë më 6 dhjetor në Tiranë, Shqipëri për të riafirmuar angazhimin tonë të përforcuar. Ballkani Perëndimor është një prioritet kyç për Bashkimin Evropian. BE-ja dhe Ballkani Perëndimor kanë nevojë për njëri-tjetrin”, shkruan  Charles Michel në Twitter./Opinion.al

Pas