Rajoni

Vuçiç konfirmon pjesëmarrjen në samitin e BE: Në dëm të vendit tonë nëse s’do shkojaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:04 - 05/12/22 |
Opi Nion

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka vendosur që të jetë i pranishëm në samitin e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor që do të mbahet ditën e nesërme në Tiranë.

Sipas mediave të huaja, Vuçiç pret që të ketë ndonjë përfitim nga qëndrimi i tij në Tiranë, teksa shtoi se nëse nuk do merrte pjesë, do të kishte një dëm të madh për vendin.

“Aty ka gjëra të mira për qytetarët tanë, do të kemi diskutime të mira për këtë dhe për shkak të 165 milionëve eurove që do të marrim për energjinë. Është e vështirë për mua kur është fjala për Kosovën të kuptoj gjuhën e të dy palëve dhe nuk kemi bërë asgjë në të njëjtën kohë, më ka shkaktuar zemërim, inat dhe shpresoj të mos jenë të inatosur”, tha ai.

Vuçiç tha se vendimin e ka diskutuar me të gjithë bashkëpunëtorët e tij, ministrin e Mbrojtjes, Millosh Vuçeviç, kryeministren Ana Bërnabiç dhe me miq, presidentë të disa shteteve dhe kryeministra./Opinion.al

Pas