Kryesore

Salianji:Rama premtoi 300 mijë vende pune,largoi 500 mijë qytetarë në azil


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:25 - 23/08/20 |
Opi Nion

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji, përmes një publikimi në rrjetin social Facebook, ka listuar disa nga ato që ai i ka paraqitur si premtime të pambajtura të Kryeminstrit Rama.

Që nga vendet e punës, tek taksat apo rendi, Salianji shprehet se Ramën e qeshin edhe të vetët, ndërsa publikon një video montazh me disa nga premtimet elektorale të Kryeministrit në fushatë.

“Premtoi Rilindje, solli rrënim! Premtoi 300.000 vënde pune, e rrënoi ekonominë, varfëroi qytetarët, largoi 500.000 qytetarë për azil! Premtoi taksim të ndershëm, vuri taksën më të pandershme, favorizoi tarafin e ngushtë dhe lehtësoi okigarkët.

Premtoi rend dhe siguri; krijoi një rend të ri ku banditë, kriminelë dhe trafikantë kontrollojnë institucionet! Premtoi barazi para ligjit dhe ndëshkoi vetëm qytetarët e pamundur. Premtoi Shqipëri të ndershme, ndërtoi Shqipërinë e oligarkëve, banditëve, kriminelëve. Ju dha pasuri natyrore bregdet, buxhet dhe gjithçka një grushti njerëzish. Ramën e qeshin edhe të vetët por Shqipërinë s’duhet ta qajmë se e zhvat ky”, shkruan Salianji./Opinion.al

 

Pas