-U tha në Opinion

Salianji publikon dokumentet falso të Prokurorisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:06 - 10/10/18 |
b.f

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, të mërkurën, publikoi dy vërtetime të gjendjes gjyqësore për shtetasit Albert Veliu dhe Agron Xhafaj.

Salianji tha në studion e ‘Opinion’, duke treguar edhe dy dokumentet live se vërtetimi i Albert Veliut është printuar me gërma kapitale, ndërsa i Agron, Geron Xhafës është realizuar me shkrim dore.

Ai u shpreh se për të verifikuar këto dy dokumente, së pari duhen parë numrat e protokollit, i cili është për të dyja, por shkrimi i emrave është i ndryshëm.

Pas