Politikë

Salianji: Ministri i Brendshëm ka ndërhyrë në sistemin e gjendjes civile


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:07 - 20/06/19 |
Opi Nion

Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji është shprehur se ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka ndërhyrë në gjendjen civile.

Përmes një postimi në “Facebook”, Salianji shprehet se këto ndërhyrje bëhen për të manipuluar votat gjatë zgjedhjeve.

Reagimi i plotë

Rrëzohet sistemi i gjëndjes civile!

Janë bërë me hije, frika ju ka hyrë në palcë

Nuk i mjaftojnë 1.2 milion karta identiteti jashtë afati, mijëra qytetarë me vendbanime të zhvendosura nga QV ku votojnë, çdo punonjës I administratës i kërcënuar për të bërë pëlqime të detyrueshme për Rilindjen dhe të dërgojnë nëpër ahengjet elektorale nga 4 persona, pasi detyrojnê mësuesit me kêrcënim që të detyrojnë nga 5 nxënës për të votuar Rilindjen, pasi detyrojne mjekê dhe infermiere te punojnë për rilindjen, pasi përdorin policinë e shtetit si leckë për interesa personale, pasi i kërkojnë cdo biznesi të kërcenojë punonjësit ndryshe ju turrin tatimorët, mbajnë në gatishnëri kriminelët të cilët gjysëm i kanë në administratë dhe me gjysmit ndajne para dhe pushtet nëpër kafenetë  ku kërcënojnë votuesit, pasi e perdorin prokurorine dhe gjykatat si loder, pasi e kanë të sigurt që zgjedhje nuk ka përsëri vesi nuk i le, ndërhyjnë dhe në sistem, sepse Ministri i Brendshëm kërkon të tregojë Bablokut që mund të bëjë gjithcka,duke nderhyre dhe ne regjistrin e gjendjes civile!/ Opinion.al E.Xh.

Pas