-U tha në Opinion

Salianji: Lulzim Basha nuk ka ikur nga PD, lëviz fijet si kryetarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:44 - 12/01/23 |
el ida

Deputeti Ervin Salianji, i ftuar në studion e emisionit “Opinion”,  teksa foli për zhvillimet në Partinë Demokratike, la të kuptohet se Lulzim Basha është duke influencuar veprimet e Enkelejd Alibeajt. Salianji tha se Basha është shkarkuar, por nuk ka ikur dhe i lëviz fijet si kryetar.

“Lulzim Basha nuk ka ka ikur nga PD asnjë moment. Është shkarkuar, por nuk ka ikur. E ke akoma aty, i lëviz fijet si kryetar ai. Nëse do të Lulzim Basha të bëjë partinë e vet, të krijojë një parti, një formacion me tezat që ka, por nuk mund të merret peng një parti me procese proceduriale tashmë”, tha Salianji./Opinion.al

 

Pas