-ARKIVA OPINION

SAIMIR TAHIRI PERBALLE GAZETAREVE!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:47 - 02/07/15 |
root

Të ftuar:

Saimir Tahiri
Andi Bushati
Mentor Nazarko
Armand Shkullaku
Lorenc Vangjeli

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=ERLJ3gxcYC4″ width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (5)

Shkruaj nje koment

 1. Kam pershtypjen o zoteri, se je vete perfaqesuesi AS i mercenarizmit politik.
  Detyra e cdo medie ne bote eshte qe te beje oponencen e qeverise e jo ti beje furce asaj.
  Debati me ministrin e mbrendshem Tahiri, ka nje njgjarje reale.
  Eshte vrare nje oficer shume i pergatitur i Reneas qe ndonese ka qene ne vatra shume te rrezikeshme te misioneve nderkombetare kunder terroristeve te rrezikshem ne Afganistak e Irrak, vritet nga disa cunake ne Lazarat.
  Pyetja, pasi gazetaret e kene pergezuar aksionin kunder kultivimit te kanabisit ne Lazarat, eshte eshte shume konkrete.
  A kane pergjegjesi drejtuesit e rendit duke nisur qe nga ministri i mbrendshem, per humbjen e jetes se ketij oficeri ?
  Tahiri i vidhet pyetjes e pergjegjesise se tij, e vazhdon te beje fjalime politike si te ishte ne parlament.
  Po e le menjane ministrin Tahiri e misionin e tij qe ai e trajton haptazi me fryme politike.

  Po ti o i uruari AS i militantizmit,sociaisto-komunist, a ke logjiken minimale qe ne vend te perflasish gazetaret se a jane apo jo “mercenare” te njerit apo tjetrit, ti pergjigjesh me aq sa ta pret, asaj pyetje te thjeshte.
  Mendon ti vertete se drejtuesit e larte te policise nuk kane asnje pergjegjesi per jeten e nje oficeri te saj ?

 2. Po une jam kunder Berishes se Berisha eshte komunist, i vetmi qe ka ngelur Por ka paguar dhe disa mercenare si -Lapsi.al qe ka te drejte te beje pyetje gjithkujt! Media?! Por edhe lexuesi ka te drejte t’i beje pyetje Blendit dhe dy perverseve Andit dhe Shkullakut:- A jane mercenare te Berishes?! Eshte, ne nderin e tyre, te pergjigjen! Ne, i shikojme, i lexojme dhe i degjojme dhe e kuptojme mercenarizmin e tyre! Qe,Andi ka zvendesuar Lubonjen ,qe u largua nga Klani ,per moral dhe me shume hapsire, qe te jete i lire ,t’i shprehe mendimet e tij, te pavarura nga Sandri Blendi dhe kuptohet Berisha?! Ju o mercenare e keni detyre t’i pergjigjeni kesaj pyetje ! Ndryshe :- Mjaft na cate trapin bashke me disa avnira qe jane perverse si vete berishianet dhe Berisha vete si kriminel qe eshte!

 3. Blendi e heq veten me intelekt?! Por a e kupton fevziu, te qenit me intelekt eshte me e pakta ,te mos jesh mercenar! Dhe Blendi, ka bere hair me sherbimet mafioze, qe i ka bere Saliut ose jashteqitjeve te tij, qe jane pa ndonje intelekt!A e kupton Blendi ,qe nje dite do te damkoset, sic po damkoset c’do dite ‘si nje servil maskara i tij?! Per ne, qe shohim TV, e kupton se Andi dhe Shkullaku me Blendin me porosi te Berishes mundohen te vene ne pozite te veshtire ,jo Saimir Tahirin ,por ministrin e qeverise,duke bere aludime alla berishiane! Ky eshte krim dhe turp ,per keta alabake, qe po mbeshtetin krimin dhe i bejne lufte shtetit!Poshtersia e ketyre mytebereve s’ka fund!Bajga!

Pas