-U tha në Opinion

Sa paguhet një vrasës me pagesë në Shqipëri?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:37 - 15/03/21 |
Opi Nion

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar në emisionin “Opinion” se sa paguhet një vrasës me pagesë në Shqipëri.

Lala tha se pagesa varion nga 5 mijë euro për atentate paralajmëruese dhe shkojnë deri në 1 milionë euro kur duhet të eliminohet një bos krimi.

Gazetarja tha se vetëm për vrasjen e Behar Sofisë janë shpenzuar rreth 200-250 mijë euro.

“Fillojnë nga 5 mijë euro kur bëhen atentat thjeshtë për të paralajmëruar dhe deri në shuma që shkojnë deri në 1 milionë euro kur janë bosë të krimit. Rasti i Behar Sofisë, vetë tek katërshja e arrestuar ka shkuar 200-250 mijë euro dhe para e shpenzuar për atentatin dhe ai nuk mori as paratë.”-tha Lala./Opinion.al

Pas