Aktualitet

Sa doza të vaksinës Pfizer priten të mbërrijnë të hënën në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:16 - 26/02/21 |
Opi Nion

Rreth 15 mijë vaksina Pfizer priten që të mbërrijnë në Shqipëri ditën e hënë. Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Përmes një postimi në “Facebook”, Manastirliu shkruan se së shpejt do të kemi lajme të mira për të tjera sasi vaksinash.

“Të hënën do të mbërrijnë rreth 15 mijë vaksina Pfizer dhe së shpejti do të kemi lajme të mira për të tjera sasi vaksinash”, shkruan ministrja.

Këtë javë në vend mbërritën 8190 vaksina ndërkohë që vijon procesi për imunizimin e personelit shëndetësor, dhe të moshuarve mbi 80 vjeç.

Manastirliutha sot se në dhjetëditëshin e parë të marsit pritet një ngarkesë dozash nga kontrata me Covax, ndërsa theksoi se prioritetet do të jenë grupet më të rriskuara.

Pas