Aktualitet

Sa do të shënojnë temperaturat sot, njihuni me parashikimin e motit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:18 - 13/09/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të ketë një mot të kthjellet në pjesën më te madhe të territorit. Përjashtim bëjnë zonat malore përgjatë kufirit lindor ku do te ketë kalime vranësirash të lehta.

Parashikohet që pasditja dhe nata të mbeten nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes ndërsa mesdita do te ruaje vlera konstante te tyre duke u luhatur nga 12°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h kryesisht nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./Opinion.al

Pas