Bota

Rusia shpall non grata Mark Zuckerberg dhe nënpresidenten e SHBA-së


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:52 - 21/04/22 |
Opi Nion

Rusia ka vendosur të ndalojë hyrjen në territorin e saj 29 personave politik, mediatik dhe të biznesmenë amerikane,  si përgjigje ndaj sanksioneve të SHBA-së për pushtimin e Ukrainës.

Mediat bëjnë me dije se mes personave të përfshirë në listën e zezë ruse, përveç nënpresidentes së SHBA-së, Kamala Harris dhe bashkëshortes së tij, është edhe presidenti dhe CEO i Meta, Mark Zuckerberg .

Kesaj liste i bashkohen edhe 13 personalitete te Britanise se Madhe bashke me Boris Johnson.

Pas