Aktualitet

Rusia rikthen sulmin në Mariupol, të hënën raundi i tretë i negociatave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:46 - 05/03/22 |
Opi Nion

Ofensiva ruse në Mariupol “ka rifilluar për shkak të hezitimit të palës ukrainase për të ushtruar presion mbi nacionalistët për të zgjatur armëpushimin”.

Kështu ka bërë të ditur Ministria ruse e Mbrojtjes, sipas raporteve të TASS. Ndërkohë, raundi i tretë i negociatave ndërmjet Ukrainës dhe Rusisë do të mbahet të hënën. Lajmi është bërë i ditur nga agjencia ruse Interfax./Opinion.al

Pas