Bota

Rusi/Rrëzohet avioni, raportohen 19 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:07 - 10/10/21 |
Opi Nion

Një avion i tipit L-410, u rrëzua në Republikën e Tatarstanit në Rusi. Sipas agjencisë Sputnik, të paktën 19 persona humbën jetën në aksident, ndërsa 3 persona të tjerë janë në spital.

Mes viktimave janë edhe pilotët. Të gjithë personat ne bordin e avionit ishin parashutistë.   Zjarrfikëset dhe ekipet e shpëtimit kanë shkuar në vendngjarje.

Deri më tani, shkaqet e rrëzimit nuk janë bërë të ditura./Opiniona.al

Pas