Bota

Navalny/Protesta në të gjithë Rusinë, më shumë se 1 mijë të arrestuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:27 - 31/01/21 |
Opi Nion

Policia ruse ka arrestuar këtë  të dielë më shumë se 1 mijë persona në 35 qytete të vendit.

Protestuesit kërkojnë lirimin e opozitarit dhe rivalit kryesor të Putinit, Alexei Navalny. Lajmi bëhet i ditur nga OVD-Info që njofton se 142 arrestime janë kryer në Moskë dhe 113 në Vladivostok. Navalny, u arrestua më 17 Janar pas kthimit nga Gjermania ku ishte i shtruar pas një tentative për helmimin e tij./Opinion.al

Pas