Bota

Rusi/Pamje dramatike,studentët hidhen nga dritaret pas të shtënave me armë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:16 - 20/09/21 |
Opi Nion

Pamje dramatike vijnë nga Rusia pas ngjarjes së rëndë të ndodhur këtë të hënë në një universitet shtetëror, ku një person qëlloi me armë zjarri në Universitet dhe si pasojë mbetën të vdekur të paktën tetë përsona. Nga videot e publikuara në mediat e huaja shfaqen studentët të cilët hidhen nga dritaret për të shpëtuar.

Komiteti Hetues i Rusisë, që është dhe agjencia që merret me hetimet për krime të rënda, tha se personi i armatosur ishte identifikuar si student në universitet.

Pamjet nga vendi i ngjarjes tregojnë një person me armë në dorë jashtë universitetit ndërsa studentëve në auditorë u është thënë që të qëndrojnë pa lëvizur.

Universiteti Perm është i njohur për ekselentët në mjekësi dhe është një nga universitetet më të vjetër në Rusi./Opinion.al

 

Pas