-U tha në Opinion

Ruli: Rama, një shumatore e defekteve të paraardhësve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:10 - 26/01/21 |
Opi Nion

Njeri i marketingut, por figurën më difektuese të lidershipit shqiptar. Kështu e ka cilësuar Genc Ruli, Kryeministrin e vendit Edi Rama.

Gjatë një interviste në emisionin “Opinion”, Ruli e cilësoi Ramën si njeri me qëndrime dhe ide, por njeri që nuk realizon.

“Njeri i marketingut. Duhej të ishte presidenti i një shoqërie marketingu shumë të sukseshsme. Politika nuk është spektakël.  Kur vjen puna tek realizimi, ka dy reforma të realizuara kryesisht keq dhe 12 të pretenduara për t’u nisur .

Është karakter që ka qëndrimë dhe ide, por nuk është karakter për të realizuar. Por në qëndrimet që ka bërë duket se ka synuar të vendosi veten në panteonin, që është mbi të tjerët. Për mua ka diçka që ua kalon të tjerëve. Ka pothuajse të gjitha defektet që kanë patur paraardhësit e tij, një shumatore e defekteve të tyre. Dhe në finale, e bën figurën më komplekse më difektuese që mund të ketë prodhuar lidershipi shqiptar./Opinion.al

Pas