-U tha në Opinion

“Rudina Hajdari po mundohet të bëjë një parti të re politike”


               Publikuar në : 22:39 - 14/03/19 |
Geljano Fataj

Deputetët e rinj që pranuan mandatin a zëvendësojnë opozitën? Gazetarët janë të ndarë rreth kësaj pyetjeje. Por për Robert Rakipllarin e vetmja që bën përjashtim është Rudina Hajdari, që sipas tij po mundohet të bëjë një parti të re politike.

Mustafa Nano: Opozita është kjo që është. Janë ca njerëz që dhe po besojnë se po bëjnë një gjë te duhur. Pjesa më e madhe po ndjekin interesin e tyre që po përdoren dhe nga mazhoranca. Përfaqësojnë vetveten por jo opozitën.

Artan Hoxha: Delenxhi në Shqipëri gjen sa të duash. Ndonjë që fluturon… Por si mund të krijojnë ndonjë pol, cili prej tyre ka shpalosur ndonjë platformë? Si mund të krijohet nga hiçi, nga asnjë aktivitet publik. Ata janë të ligjshëm, por nuk bëjnë dot opozitën në parlament. Po të duan ta shpallin dhe Edi ramin monark të përjetshëm.

Armand Shkullaku: Rrugë tjetër nuk kishte opozita, i del mirë apo jo, kjo nuk është puna ime.

Robert Rakipllari: Rudina Hajdari po bën lëvizje të re opozitare, po bën një parti të re. Është fare normale, duke parë historinë e saj familjare. Të tjerët janë askush dhe duan të marrin një rrogë, disa mund të jenë të blerë nga qeveria.

Alfred Peza: Ata deputetë janë të ligjshëm dhe vijnë nga listat zyrtare të opozitës. Janë vendosur me dorën e kryetarëve të partisë. Janë atje në vendin e tyre./Opinion.al

 

Pas