Kryesore

Rudina Hajdari: Një projekt i ri politik kundër të pangopurve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:13 - 23/08/20 |
Opi Nion

Rudina Hajdari duket se po përgatitet të finalizojë në shtator idenë e krijimit të një parite politike me të cilën do të marr pjesë në zgjedhjet e vitit 2021.  Përmes një sondazhi të zhvillur në rrjetin instagram, ajo ka kërkuar nga ndjekësit sugjerime për hapa të mëtejshëm të saj në politikë, duke kthyer këtë përgjigje, ndërsa flitet për krijimin e një partie të re:

“Beteja për hapjen e listave u fitua falë mbështetjes së shumicës absolute të shqiptarëve. Jam e bindur se do i hapim 100%. Uroj që të njëjtën mbështetje ta ketë edhe për projektin e ri politik, i cili do të synojë bashkimin e atyre, që duan punën e ndershme dhe e shohin të ardhmen në këtë vend, kundër atyre pak të pangopurve që kanë 30 vite që majmen në kurriz të djersës së shqiptarit të ndershëm. Jam e bindur se projekti i ri politik që po përgatisim me ajkën e qytetarisë do të bashkojë së pari rininë studentore e cila ka qenë gjithnjë në krye të ndryshimit”.

 

Në fakt ideja e krijimit të një force politike është artikuluar edhe më herët nga Rudina Hajdari, e cila ndonëse hyri në parlament në listat e PD vendosi të qëndrojë duke mos e djegur mandatin./Opinion.al

 

Pas